Мистецтво як радість життя. Микола Пимоненко

З 20 грудня 2012 року по 24 березня 2013 року Національний художній музей України представляє виставковий проект

Мистецтво як радість життя. Микола Пимоненко

До 150-річчя із дня народження

Художника Миколу Пимоненка доля не обділила визнанням і популярністю. За сучасними мірками він був дуже успішним – займаючись лише тим, що любив. Він неодноразово виставлявся в Петербурзі, у Німеччині, Франції та Англії, його картини придбали мюнхенський музей і паризький Лувр. І навіть знамениті колеги по цеху, такі як Мурашко, Рєпін та Малевич, не шкодували для Пимоненка добрих слів.

Але окрім документальності, в картинах Пимоненка є дещо набагато цінніше. Це – його ідеалістичний погляд, вміння закохуватись і бачити прекрасне, майстерне володіння технікою і глибоке чуття кольору та його сили…

…На нас очікує найбільша персональна виставка Миколи Пимоненка за останні півстоліття. Окрім багатої збірки самого Національного художнього музею України, у ній будуть представлені полотна митця з музейних колекцій Харкова, Львова, Донецька, Запоріжжя, Дніпропетровська, Сум, Луганська, Сімферополя, Алупки, а також твори з київських приватних колекцій. Загалом експозиція налічуватиме понад 100 живописних та більш ніж 40 графічних робіт. Також глядачі зможуть побачити «народну творчість» – картинки, змальовані художниками-аматорами з творів знаменитого художника, надані музеєм Івана Гончара. І особливою, живою складовою виставки стануть предмети одягу та побуту з експозиції музею Миколи Пимоненка в с. Малютянка, які допоможуть відчути колорит епохи, коли творив художник.

Твори Миколи Пимоненка є не тільки визначною сторінкою історії національної культури, а й багатобарвною живописною панорамою життя українського народу. Як точно висловився Ілля Рєпін: «Він був істинний українець; не забудеться краєм за свої правдиві і милі, як Україна, картини…»

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *